وحشت زدگی میتونه به شدت ترسناک باشه. به خصوص اگه برای اولین بار اونو تجربه کنید. زمانی که برای اولین بار دچار وحشت زدگی شدم , فقط 13 سال سن داشتم و به شدت ترسیده بودم. نمیفهمیدم چه اتفاقی داره برام پیش میاد و نمیدونستم چطور اون اتفاق رو متوقف کنم. بعد از تجربه ی اولین وحشت زدگی , تو اینترنت جستجو کردم تا همه چیز رو در این باره بفهمم. چند سال بعد , نکات و ترفند های زیادی رو پیدا کردم که با استفاده از اونها میشه در زمان وحشت زدگی , از نظر جسمی و روانی آروم شد. همه ی انسان ها با هم متفاوتن و این ترفند ها ممکنه برای همه مفید نباشه. اما بعد از 6 سال رنج کشیدن از این مسئله , در حال حاضر من از این ترفند ها استفاده میکنم و از اونها نتیجه گرفتم.

5 شیء رو نام ببرید

این ترفند نسبتا معمولی و سادس و نتیجه بخشه. به اتاق یا فضایی که در اون قرار دارید نگاه کنید, به 5 شیء نگاه کنید و در مورد اونها شروع به فکر کردن کنید. به این فکر کنید که این اشیا از چه چیز ساخته شدن , در چه مورد از اونها استفاده میشه , اگه از بلندی اونها رو به زمین بندازید میشکنن یا نه. به موضوعاتی شبیه به این فکر کنید. دلیل این کار اینه که , وقتی ذهنتون رو به موضوعی مشغول میکنید , وحشت شما کم تر میشه. این تکنیک رو از روش های مختلفی میتونید انجام بدید. هر نوع روشی که برای شما بهتره رو امتحان کنید.

یک یادآور آرامش دهنده رو به همراه داشته باشید

این یاد آور میتونه هر چیزی باشه. مثلا: کتاب مورد علاقتون , یه تکه جواهر یا یه لباس. زمانی که شروع به ترسیدن میکنید , این یادآور آرامش دهنده رو بیرون بیارید و فقط به اون توجه کنید. بیشترین وحشت زدگی ها در مدرسه اتفاق میفته. این مسئله برای من در مدرسه اتفاق افتاد. بنابراین , برای مبارزه با وحشت زدگی , صداهای معمولی داخل خونه رو روی تلفن همراهم ضبط کرده بودم و زمانی که شروع به وحشت میکردم به این صداها گوش میدادم. گوش کردن به سرو صداهای داخل خونه من رو آروم میکرد و احساس میکردم خانوادم اونجا حضور دارن, حتی زمانی که تنها بودم.

نفس هاتون رو بشمارید

واضح ترین کاری که در زمان وحشت زدگی باید انجام بدید اینه که نفس هاتون رو بشمارید. اما گاهی این کار به شدت براتون سخت میشه. آروم کردن نفستون مانع از این میشه که نفس نفس بزنید. پس اول سعی کنید این کار رو انجام بدید. من برای آروم کردن نفسم تا 8 شماره نفس میکشم , 3 شماره نفسم رو حبس میکنم و بعد تا 5 شماره نفسم رو از دهانم خارج میکنم. این کار رو چند بار تکرار کنید که نفس کشیدنتون آروم شه.

از یه جمله ی آرامش بخش استفاده کنید

در شروع وحشت زدگی , به طور معمول افکار منفی زیادی به ذهنتون میرسه. هر بار که یه حمله ی عصبی رو تجربه میکردم , به خودم میگفتم : " چی میشه اگه." و ذهنم از کار می افتاد. به این ترتیب , از خودم سوال های غیر منطقی میپرسیدم و شروع به نفس نفس زدن میکردم. برای جلوگیری از ورود به مرحله ی نفس نفس زدن , به یه جمله ی آرامش بخش فکر کنید تا با " چی میشه اگه" مقابله کنید. مثلا, اگه در مورد سفارش غذا تو رستوران میترسید , تو ذهنتون بگید: " من میتونم این کار رو انجام بدم. من میتونم غذا سفارش بدم. من این غذا رو سفارش میدم و هیچ اتفاقی نمیفته." یا از جملات مشابه استفاده کنید. این روش , به سرعت بهتون کمک میکنه.

پیشنهاد می کنیم دسته مقالات استرس نوکو را هم مطالعه فرمایید

همه چیز درباره سایت نوکو

تو دوران بارداری میشه موها رو رنگ کرد؟

اطلاعات مورد نیاز برای زنان در دوران بارداری

رو ,وحشت ,زدگی ,میشه ,ی ,کار ,وحشت زدگی ,این کار ,شروع به ,زمانی که ,به این ,یادآور آرامش دهنده

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

درمان در منزل چارتیست بورس 724 دیسپچر شلوار زنانه و مردانه وبلاگ آریان پایپ دایرة المعارف طب ارواح و ابدان طراحی سایت، سئو، تبلیغات در گوگل نقطه های روشن ایمان من چشمان توست ... سورس 2 وب وبلاگ ساخت بیت کوینmake btc